خانه رویداد

سندروم محرومیت نوزادی

سندروم محرومیت نوزادی

اشتراک گذاری

وابستگی به مواد اعتیادآور و مصرف برخی داروها در دوران بارداری می تواند سبب ایجاد سندرم Neonatal Abstinence Syndrome- (NAS)” -سندرم محرومیت در نوزاد- گردد که با بروز علائم ترک وابستگی در نوزاد همراه است. بیشتر مطالعات در این زمینه پیرامون ضد درد های اوپیوئیدی صورت گرفته است. اوپیوئیدهایی مانند کدئین، هیدروکودون، مورفین، اکسی کودون و ترامادل ممکن است بعد از اعمال جراحی تجویز شوند. در بین داروها، داروهای ضد افسردگی و خواب آورهای گروه بنزودیازپین ها نیز می توانند باعث ایجاد NAS در نوزاد شوند. هم چنین مصرف باربیتورات ها و کافئین در زمان بارداری احتمال بروز علائم سندرم محرومیت در نوزاد تازه متولد شده را افزایش می دهد. 

در این وبینار خانم دکتر شهناز پورآرین به آشنایی با اثرات داروهای مخدر مورد استفاده مادران باردار بر روی جنین و نوزاد و تشخیص زودهنگام علائم سندروم محرومیت نوزادی توسط آخرین روش های موجود میپردازد و برای بحث بیشتر به مباحث اختصاصی ذیل اشاره میکند.

 اهداف اختصاصی:

1- تشخیص زود هنگام و به موقع علائم سندرم محرومیت نوزادی

 2-آشنایی با روش های تشخیص آزمایشگاهی

3- آشنایی با روش های درمانی دارویی و غیر دارویی

 4-آشنایی با عوارض و پیش آگهی طولانی سندروم

5-آشنایی با تشخیص های افتراقی

6- آشنایی با اثرات ناخوشایند انواع مواد مخدر بر رشد و تکامل نوزادان

زمان برگزاری این وبینار: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ میباشد.

پرسش و پاسخ: 10 دقیقه پس از اتمام برنامه

وبینار با حضور فعالانه شرکت کنندگان خود برگزار میشود و بازخورد شرکت کنندگان از طریق پرسش پاسخ ثبت میشود و اعضای محترم در انتهای برنامه میتوانند سوالات خود را مطرح نمایند. برای شرکت در این ویبار فقط کافیست به لینکی که در همین پست نیم ساعت پیش از شروع برنامه قابل نمایش میشود کلیک کنید و مستقیما بدون هیچ ثبتنامی وارد کلاس شوید.

 

 • این برنامه داری امتیاز بازآموزی 1.5  است. و در صورت تمایل به کسب این امتیاز ثبت نام در سایت بازآموزی (حداکثر تا یک ساعت قبل از شروع وبینار) ضروری است. از بخش وبینارها در سایت IRCME.ir  اقدام بفرمایید.

 

 1. این برنامه در ادوبی کانکت برگزار می شود . برای ورد به برنامه باید در ابتدا برنامه را نصب کرده باشید. لینک نصب برنامه در زیر آورده شده است. پس از نصب برنامه میتوانید از لینک کلاس وارد برنامه شوید . در صورتی که قبلا نصب کرده اید فقط وارد کلاس شوید و نصب مجدد  لازم ندارید. 

  دریافت افزونه Adobe Connect 

  دریافت برایWindows

  دریافت برای Android

  دریافت برای MacOS

  دریافت برای IOS

 

لینک کلاس مجازی: به عنوان مهمان وارد شوید. 

http://class1.vu.sums.ac.ir/pediatric

 

شروع: سه شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ ۰۸:۰۰

پایان: سه شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ ۰۹:۳۰


ضمیمه ها

پوستر وبینار

ویدیو برنامه


0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این موضوع ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید!

دیدگاه شما

کمی بیشتر

مطالب همسو با این مطلب