خانه رویداد

CT Angiography

CT Angiography

اشتراک گذاری

آنژیوگرافی مقطع نگاری کامپیوتری یا سی تی آنژیوگرافی (CTA) یک روش تشخیصی جدید است که با استفاده از سی تی اسکن به تشخیص و ارزیابی بیمار‌ی‌های عروق خونی یا شرایط مرتبط با آن‌ها می‌پردازد. تفاوت سی تی آنژیوگرافی با سی تی اسکن معمولی در تزریق مواد حاجب است. در این روش معمولا مواد حاجب توسط یک کاتتر کوچک به ورید بازو تزریق می‌شوند. در سی تی آنژیوگرافی، تصویربرداری بیمار به وسیله دستگاه سی تی اسکن و با در نظر گرفتن زمان ورود ماده حاجب به شریان‌های ارگان مورد نظر، انجام می‌شود. برای مثال زمانی که مواد حاجب به ورید بازو تزریق می‌شود، پس از گذشت 10 ثانیه وارد قلب می‌شوند. این مواد پس از گذشت 20 ثانیه وارد عروق شکم شده و در نهایت پس از 30 ثانیه به عروق پا می‌رسند.

در این رویداد آنلاین، ما به تازه های این روش تشخیصی/درمانی می پردازیم. اساتید ارایه دهنده این وبینار چند ساعته به ترتیب عبارتند از:

  1. خانم دکتر داوری
  2. دکتر نیما مهدی زادگان
  3. دکتر حمید آموزگار
  4. دکتر فروغی
  5. دکتر رضایی

پرسش و پاسخ: 15 دقیقه پس از اتمام برنامه

وبینار با حضور فعالانه شرکت کنندگان خود برگزار میشود و بازخورد شرکت کنندگان از طریق پرسش پاسخ ثبت میشود و اعضای محترم در انتهای برنامه میتوانند سوالات خود را مطرح نمایند. برای شرکت در این ویبار فقط کافیست به لینکی که در همین پست نیم ساعت پیش از شروع برنامه قابل نمایش میشود کلیک کنید و مستقیما بدون هیچ ثبتنامی وارد کلاس شوید.

  • این برنامه داری امتیاز بازآموزی 3  است. و در صورت تمایل به کسب این امتیاز ثبت نام در سایت بازآموزی (حداکثر تا یک ساعت قبل از شروع وبینار) ضروری است. از بخش وبینارها در سایت IRCME.ir  اقدام بفرمایید.

شما برای شرکت در این وبینار نیاز به نصب هیچ برنامه ای ندارید و اگر به هر دلیلی نتوانستید در وبینار تعاملی شرکت بفرمایید همزمان بصورت پخش زنده نیز از طریق آیکون "پخش زنده" در همین آپ (تارنما) اختصاصی اداره کننده وبینارهای انجمن کودکان در دسترس شما خواهد بود.

برای ورود روی لینک زیر کلیک کرده و پس از وارد کردن نام( با حروف فارسی)و کد ملی( با ارقام انگلیسی)خود می توانید وارد کلاس شوید .در پاسخ به پرسش نحوه حضور، گزینه Microphone را کلیک کنید و زمانی که اکوی صدای خود را شندید کلمه yes را بزنید. ضمنا برای حضور در کلاس، نیاز به نصب هیچ نرم افزار و ثبتنامی نمیباشد.

 

شروع: پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ ۱۷:۰۰

پایان: پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ ۲۰:۰۰


ضمیمه ها

پوستر وبینار

ویدیو برنامه (ارایه دکتر رضایی+دکتر فروغی)


3 دیدگاه

پروین اکبری اسبق
پروین اکبری اسبق

پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴

سپاس ازبرگزار کنندگان وبینار واساتید سخنران واما محل جت؟ چون نتوانستم کامنت یا سوال را مطرح کنم. ضمنا برای دریافت سوالها را نیز دریافت نکردم باسپاس فراوان _عالی بود????????????

زهرا طاهرزاده
زهرا طاهرزاده

پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۶

بل تشکر از اساتید این وبینار

زهرا طاهرزاده
زهرا طاهرزاده

پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۹

با تشکر از برگزارکنندگان این سمینار

دیدگاه شما

وبینار آنلاین

کمی بیشتر

مطالب همسو با این مطلب