خانه رویداد

مسمومیت در کودکان

مسمومیت در کودکان

اشتراک گذاری

مسمومیت در کودکان فقط به نوع گوارشی محدود نمی‌شود، کودکان ممکن است از طریق خوردن غذاهای آلوده، داروها و حتی استنشاق بعضی مواد دچار مسمومیت شوند؛ اما عمده‌ترین مسمویت‌ها از نوع گوارشی است یعنی مسمومیتی که از طریق میکروب‌هایی مثل استافیلوکوک طلایی ممکن است در یک مدرسه یا مهدکودک در یک جشن یا مهمانی یا مراسم تولد، همگی کودکان به دلیل مصرف کیک‌های خامه‌دار دچار علایم مسمومیت شوند.

این علایم معمولاً از نیم تا سه ساعت بعد از خوردن غذای آلوده ایجاد می‌شود و شامل استفراغ، تب و گاهی اسهال و دل درد است.

گاهی ممکن است این مسمومیت به وسیله بعضی میکروب‌هایی ایجاد شود که از مواد غذایی حاوی گوشت‌های کاملا پخته نشده یا همبرگر ایجاد شود که در این صورت نیز علایمی نظیر دل درد، استفراغ، تب و حتی اسهال ایجاد می‌کند.

مصرف بعضی کنسروها که ظاهرشان نیز نشان می‌دهد که نباید مورد استفاده قرار گیرد، می‌تواند سبب تولید بیماری بوتولیسم شود که سم آن موجب بروز اختلالات بینایی حرکتی و فلج شده و یبوست ایجاد می‌کند. مصرف بعضی قارچ‌های سمی که معمولا در کوه‌ها و کشتزارها رشد می‌کند نیز ممکن است سبب بروز مسمومیت شود.

در این وبینار با همکاری دکتر اسماء احمدی نژاد   به آشنایی هر چه بیشتر همکاران با مسمومیت در کودکان پرداخته می شود. اهداف اختصاصی این وبینار  پرداختن به موضوعات ذیل است: 

  • موارد شایع مسبب مسمومیت در گروه های سنی مختلف
  • راه های پیشگیری از ایجاد مسمومیت در کودکان
  • نحوه ی اداره ی کودکی که با علائم مسمومیت مراجعه کرده است

پرسش و پاسخ: 10 دقیقه پس از اتمام برنامه

وبینار با حضور فعالانه شرکت کنندگان خود برگزار میشود و بازخورد شرکت کنندگان از طریق پرسش پاسخ ثبت میشود و اعضای محترم در انتهای برنامه میتوانند سوالات خود را مطرح نمایند. برای شرکت در این ویبار فقط کافیست به لینکی که در همین پست نیم ساعت پیش از شروع برنامه قابل نمایش میشود کلیک کنید و مستقیما بدون هیچ ثبتنامی وارد کلاس شوید.

 

  • این برنامه داری امتیاز بازآموزی 1.25  است. و در صورت تمایل به کسب این امتیاز ثبت نام در سایت بازآموزی (حداکثر تا یک ساعت قبل از شروع وبینار) ضروری است. از بخش وبینارها در سایت IRCME.ir  اقدام بفرمایید.

شما برای شرکت در این وبینار نیاز به نصب هیچ برنامه ای ندارید و اگر به هر دلیلی نتوانستید در وبینار تعاملی شرکت بفرمایید همزمان بصورت پخش زنده نیز از طریق آیکون "پخش زنده" در همین آپ (تارنما) اختصاصی اداره کننده وبینارهای انجمن کودکان در دسترس شما خواهد بود.

برای ورود روی لینک زیر کلیک کرده و پس از وارد کردن نام و کد ملی (بصورت ارقام انگلیسی) خود دکمه join  را بزنید و وارد کلاس شوید .در پاسخ به پرسش نحوه حضور، گزینه Microphone را کلیک کنید و زمانی که اکوی صدای خود را شندید کلمه yes را بزنید. ضمنا برای حضور در کلاس، نیاز به نصب هیچ نرم افزار و ثبتنامی نمیباشد. 

 

 

شروع: سه شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ ۰۸:۰۰

پایان: سه شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ ۰۹:۰۰


ضمیمه ها

پوستر وبینار

ویدیو کامل ارایه وبینار


0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این موضوع ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید!

دیدگاه شما

وبینار آنلاین

کمی بیشتر

مطالب همسو با این مطلب