خانه رویداد

عفونتهای کاندیدایی نوزادان

عفونتهای کاندیدایی نوزادان

اشتراک گذاری

در طول دو دهه گذشته كانديديازيس مهاجم در نوزادان بستري در بخش مراقبتهاي ويژه Unit Care Intensive Neonatal به خصوص در نوزادان نارس افزايش يافته و با مرگ و مير قابل  توجه %٣٠-٧٥ بيماران همراه بوده است. كانديديازيس مهاجم در نوزادان با وزن تولد بسيار كم شايع و خطرناك است و مرگ ومير بيماري با وجود درمانهاي ضد قارچي به ٢٠ % ميرسد. عوارض شديـد عصبي شايع بوده و مننژيت يكي از خطرناكترين اشكال باليني كانديديازيس با مرگ و مير بالا در اين نوزادان است. نارس بودن نوزاد، وزن تولد پايين، استفاده از كاتترهاي داخل عروقي، درمان با آنتي بيوتيكهاي وسيع الطيف، تغذيه وريدي، استفاده از امولسيونهاي چربي، سوند ادراري و كلونيزاسيون كانديدا بر روي پوست و مخاط از عوامل مهم ابتلاي نوزادان به كلونيزه شدن كانديدا در پوست و كانديديازيس مهاجم ميباشند. مخاط نوزاد اولين مرحله در اعمال بيماريزايي و تهاجم قارچ است و با افزايش تعداد كانونهاي كلونيزه، احتمال بروز كانديديازيس مهاجم افزايش مييابد

در این وبینار با همکاری دکتر سیده صدیقه حمزوی استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز به نحوه علایم درگیری ارگان های مختلف و مدیریت آن و جدیدترین راهکارها جهت تشیخص ، درمان کاندیدیازیس پرداخته می شود. اهداف اختصاصی این وبینار  پرداختن به موضوعات ذیل است: 

  1. شناسائی علائم درگیری ارگان های مختلف، تشخیص و درمان
  2. درمان کاندیدیازیس نوزادان بر اساس درگیری ارگانهای مختلف
  3. شناسائی روش های پروفیلاکسی جهت کاهش کاندیدیازیس در نوزادان نارس
  4. استراتژی هایی کاهش مورتالیتی و موربیدیتی در عفونت های تهاجمی کاندیدا در نوزادان

پرسش و پاسخ: 10 دقیقه پس از اتمام برنامه

وبینار با حضور فعالانه شرکت کنندگان خود برگزار میشود و بازخورد شرکت کنندگان از طریق پرسش پاسخ ثبت میشود و اعضای محترم در انتهای برنامه میتوانند سوالات خود را مطرح نمایند. برای شرکت در این ویبار فقط کافیست به لینکی که در همین پست نیم ساعت پیش از شروع برنامه قابل نمایش میشود کلیک کنید و مستقیما بدون هیچ ثبتنامی وارد کلاس شوید.

 

  • این برنامه داری امتیاز بازآموزی 1.25  است. و در صورت تمایل به کسب این امتیاز ثبت نام در سایت بازآموزی (حداکثر تا یک ساعت قبل از شروع وبینار) ضروری است. از بخش وبینارها در سایت IRCME.ir  اقدام بفرمایید.

شما برای شرکت در این وبینار نیاز به نصب هیچ برنامه ای ندارید و اگر به هر دلیلی نتوانستید در وبینار تعاملی شرکت بفرمایید همزمان بصورت پخش زنده نیز از طریق آیکون "پخش زنده" در همین آپ (تارنما) اختصاصی اداره کننده وبینارهای انجمن کودکان در دسترس شما خواهد بود.

برای ورود روی لینک زیر کلیک کرده و پس از وارد کردن نام و کد ملی خود می توانید وارد کلاس شوید .در پاسخ به پرسش نحوه حضور، گزینه Microphone را کلیک کنید و زمانی که اکوی صدای خود را شندید کلمه yes را بزنید. ضمنا برای حضور در کلاس، نیاز به نصب هیچ نرم افزار و ثبتنامی نمیباشد.

 

لینک ارایه وبینار در آپارات: https://www.aparat.com/v/UqMrv

شروع: سه شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ ۰۷:۵۰

پایان: سه شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ ۰۹:۳۰


ضمیمه ها

پوستر وبینار

ویدیو کامل ارایه وبینار


گالری تصاویر


1 دیدگاه

Faranak_takmil
Faranak_takmil

شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۰

سلام .در سایت آموزش مداوم ثبت نام فعال نشده است؟

دیدگاه شما

وبینار علمی

کمی بیشتر

مطالب همسو با این مطلب