خانه رویداد

انسفالیت و صرع اتوایمیون

انسفالیت و صرع اتوایمیون

اشتراک گذاری

انسفالیت اتوایمیون از بیماری هایی است که در سال های اخیر اهمیت ویژه پیدا کرده است، چون اگر زود تشخیص داده شود و سریع درمان مناسب انجام گیرد ممکن است بیمار بهبودی کامل خود را به دست آورد. از نکات مهم این عارضه در مقایسه با سایر انسفالیت ها این است که آنتی بادی هایی بر ضد گیرنده های بافتی مثل : ان متیل دی اسپارتات (NMDA)، گاما آمینوبوتیریک اسید A و B، گیرنده های گلی سین، کانال های پتاسیمی وابسته به ولتاژ (VGKCH)، آنتی نورال نوکلئارآنتب بادی تیپ ANAA/I) I) و آنتی بادیهای متعدد دیگر در خون یا مایع نخاعی (CFS) بالا می رود و بسته به مثبت شدن هر یک از این آنتی بادی ها علائم کلینیکی بیمار متفاوت و احتمال وجود نوع خاصی از بیماری حتی نوروپاتی و دیستونی یا تومور بدخیم در بدن مطرح می شود، نکته مهم دیگر اینکه  چون احتمال عود بیماری وجود دارد زیر نظر داشتن بیمار و دنبال نمودن طولانی او اهمیت زیادی خواهد داشت. ریسک فاکتورهای مستعد کننده ابتلا به انسفالیت عبارتند از وجود سایر بیماری های اتوایمیون در بدن مانند لوپوس، سرطان ریه، از نوع small cell، آدنوکارسینوم پستان، کانسر تخمدان، دیابت نوع یک، آدنو کارسینوم کلیه، تیموما تومور بیضه، نوروبلاستوم (در کودکان) و تیروئیدت اتوایمیون.

در این وبینار دکتر حمید نعمتی به آشنایی با نحوه تشخیص و ارزیابی بالینی انسفالیت و صرع اتوایمیون می پردازند.

اهداف اختصاصی:

برسی معیارهای تشخیصی بالینی / ازمایشگاهی

بررسی موارد تشخیصهای افتراقی

درمانهای مطرح

پیش اگهی و عاقبت بالینی

زمان برگزاری این وبینار: سه شنبه 11 مرداد 1401 می باشد.

پرسش و پاسخ 10 دقیقه پس از اتمام برنامه

وبینار با حضور فعالانه شرکت کنندگان خود برگزار میشود و بازخورد شرکت کنندگان از طریق پرسش و پاسخ ثبت میشود و اعضای محترم در انتهای برنامه میتوانند نظرات خود را مطرح نمایند. برای شرکت در این وبینار فقط کافیست به لینکی که در همین پست نیم ساعت پیش از شروع برنامه قابل نمایش میشود کلیک کنید و مستقیما بدون هیچ ثبتنامی وارد کلاس شوید.

 1. این برنامه در ادوبی کانکت برگزار می شود . برای ورد به برنامه باید در ابتدا برنامه را نصب کرده باشید. لینک نصب برنامه در زیر آورده شده است. پس از نصب برنامه میتوانید از لینک کلاس وارد برنامه شوید . در صورتی که قبلا نصب کرده اید فقط وارد کلاس شوید و نصب مجدد  لازم ندارید. 

  دریافت افزونه Adobe Connect 

  دریافت برایWindows

  دریافت برای Android

  دریافت برای MacOS

  دریافت برای IOS

 

لینک کلاس مجازی: به عنوان مهمان وارد شوید. 

http://class1.vu.sums.ac.ir/pediatric

 

شروع: سه شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ ۰۸:۰۰

پایان: سه شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ ۰۹:۳۰


ضمیمه ها

پوستر وبینار

ویدیو برنامه


0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این موضوع ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید!

دیدگاه شما

کمی بیشتر

مطالب همسو با این مطلب