گزارش کوتاهی از عملکرد هیئت مدیره انجمن در یک سال گذشته

در تاریخ پنج شنبه 15/12/92 طبق روال معمول سالانه، مجمع عمومی انجمن متخصصین کودکان فارس در هتل بزرگ شیراز برگزار گردید که برنامه ویژه آن انتخابات هیئت مدیره جدید انجمن بود؛
که از میان حائزین اکثریت آراء ماخوذه در جلسه توجیهی روز (18/12/92) هیئت مدیره جدید به قرار زیر انتخاب گردیدند
: آقای دکتر حقیقت (رئیس هیئت مدیره)، آقای دکتر جلالی (دبیر انجمن)، آقای دکتر فلاح زاده (رابط انجمن با دانشگاه علوم پزشکی)، آقای دکتر درخشان (رابط انجمن با بخش کودکان)، آقای دکتر آموزگار (رابط امور فرهنگی با نظام پزشکی و سایت انجمن)، خانم دکتر آل یس (مسئول روابط عمومی انجمن)، خانم دکتر بصیرت نیا (مسئول امور علمی انجمن)، آقای دکتر بوستانی زاده (رابط انجمن با مجمع انجمن های علمی پزشکی فارس)، آقای دکتر معمار (مسئول امور مالی انجمن)، خانم دکتر دیالمه (رابط انجمن با نظام پزشکی شیراز)، خانم دکتر توسلی (عضو علی البدل انجمن)، خانم دکتر ظریفی (عضو علی البدل انجمن)، آقای دکتر رضایی (بازرس اصلی)، آقای دکتر نبوی زاده (بازرس علی البدل) که به سازمان نظام پزشکی و انجمن متخصصین کودکان ایران معرفی گردیدند.
طی نامه ای همبستگی انجمن با مجمع انجمن های علمی-پزشکی فارس به هیئت مدیره آن مجمع اعلام گردید.
اولین جلسه رسمی هیئت مدیره جدید در تاریخ (26/12/92) در محل انجمن، واقع در دفتر اساتید گروه کودکان در بیمارستان نمازی تشکیل گردید که تاکنون به طور مستمر برای رسیدگی به مسائل چون فعال کردن سایت انجمن، درخواست اختصاص امتیاز بازآموزی برای کنفرانس های درون بخشی، تهیه لیست و اطلاعات کامل از کلیه اعضاء انجمن، خرید سیستم پیام رسان ویژه انجمن جهت اطلاع رسانی پیامکی به اعضاء، برپائی سمینارها و کنگره کشوری کودکان به صورت دو سالانه از سوی انجمن ، تهیه گزارش آمار تعداد و درآمد پزشکان متخصص کودکان استان فارس، اقدام در مورد خرید دفتر مستقل برای انجمن با ایجاد تدریجی زمینه مالی لازم و ایجاد صندوق قرض الحسنه انجمن برگزار گردید که لیست کامل جلسات پیوست گزارش است.
علاوه بر جلسات معمول هیئت مدیره، جلساتی نیز در حضور ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی فارس، معاونت محترم درمان و مسوولین مرتبط با طرح پزشک خانواده تشکیل گردید.
مسائل، درخواست ها و نظرات انجمن مشروحاً به اطلاع مسوولین رسیده که اهم پیشنهادات و درخواست های اصلی زیر مورد تائید قرار گرفت و در تمام جلسات بر حصول آن ها پافشاری به عمل آمد:
1. اختصاص سختی کار به پزشکان متخصص کودکان و اِعمال آن در تعیین تعرفه ها
2. تخصیص ویزیت بیماران زیر (5 سال) و ترجیحا(زیر 14 سال)، انحصاراً به متخصصین کودکان بدون نیاز به گذر از چرخه مراجعه به پزشک خانواده.
3. انعقاد مجدد قراردادهای بیمه به صورت قانون (70%- 30%) با متخصصین کودکان.
ضمنا جلساتی نیز با جناب آقای دکتر سیاری، معاون محترم بهداشتی وزیر، دکتر زالی ریاست محترم کل نظام پزشکی کشور، دکتر جهانگیری معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی و دیگر مسوولین ذیربط در رابطه با مشکلات و پیشنهادات اشاره شده انجمن متخصصین کودکان فارس تشکیل و بر تحقق این خواسته ها تاکید گردید، که قول پیگیری داده شده است.
یکی از فعالیتهای فوق العاده انجمن، شرکت در جلسه ستاد کشوری پزشک خانواده در شیراز بود که در تاریخ 4/9/1393ضمن شرکت در جلسه ستاد، به بیان دیدگاه ها و نظرات اعضای انجمن پرداخته و به طور مستقیم انتقادات و پیشنهادات انجمن کودکان استان فارس به نحوه اجرای طرح پزشک خانواده به اعضای ستاد انتقال داده شد. پس از آن طبق درخواست آن ستاد محترم، اطلاعات اجمالی در زمینه آمار متخصصین کودکان استان فارس و وضعیت اشتغال و درآمد این جمعیت به اطلاع ریاست محترم دانشگاه و معاونت محترم بهداشتی وزارت بهداشت رسانده شد.
در موارد لازم هیئت مدیره انجمن به مسائل خاصی که تعرض به کیان و جایگاه ارزشمند حرفه پزشکی محسوب می شد، جهت گیری لازم اتخاذ نمود که نمونه آن پاسخ به مطالب ناروائی بود که در برنامه ثریا از یکی از شبکه های صدا و سیما پخش گردید. نامه ارسالی به رییس صدا و سیما ضمیمه گزارش میباشد.
جهت تشکیل صندوق قرض الحسنه انجمن متخصصین کودکان فارس اقدامات اولیه با تهیه و نگارش اساسنامه و سایر موارد لازم صورت گرفته و در حال پیگیری است که به یاری خدا به زودی به نتیجه رسیده و رسماً به اطلاع همه همکاران خواهد رسید.
در پایان امیدواریم همکاران انجمن در شیراز و سایر شهرستان های استان فارس با تشریک مساعی در اقدامات آینده انجمن و با همدستی یکدیگر موجب اعتلاء اهداف بنیانگزاران عالیقدر و بزرگوار انجمن باشیم و قبول کنیم که با گام برداشتن و رفتن است که به پیش می رویم و ایستادن جز نبودن نیست!

هیئت مدیره انجمن متخصصین کودکان فارس

تماس با ما

انجمن پزشکان کودکان فارس

شیراز - بیمارستان نمازی - طبقه دوم - دفتر گروه اطفال

071-36474298

آمار بازدیدکنندگان

امروز23
دیروز96
این هفته333
این ماه2398
کل281859

2
آنلاین