خانه رویداد

بیماری های پریکارد قلب; راهنمای تشخیص و درمان

بیماری های پریکارد قلب; راهنمای تشخیص و درمان

اشتراک گذاری

التهاب پوشش پریکاردی قلب به پریکاردیت حاد معروف است و از علل مختلفی ایجاد می شود .درد قفسه سینه , تغییرات مشخص الکتروکاردیوگرام(نوارقلب) از تظاهرات شایع پریکاردیت حاد هستند .درد قفسه سینه غالبا" محدود به پشت جناغ یا ناحیه جلوی قلب است این درد معمولا" با خوابیدن , سرفه کردن و تنفس عمیق بدتر شده و تا حدی با نشستن و خم شدن به جلو بهبود پیدا می کند .

علل پریکاردیت (التهاب پریکارد)

ایدیوپاتیک : علت خاصی یافت نمی شود .شایع است علائم و سیر بیماری درمان نشده شبیه پریکاردیت ویروسی است .
ویروسی: کوکساکی B , اکوویروس , سرخک , اوریون, انفولانزا, منونوکلئوز عفونی , پولیو میلیت , آبله مرغان , هپاتیت B, سیتومگال(میکو پلاسما پنومونیه ):

علائم اولیه شبیه سرماخوردگی است .درد مشخص پریکاردی , فروتمان , تغییرات الکتروکاردیوگرام. یک تا سه هفته ادامه دارد و معمولا" خود به خود محدود می شود بندرت با میوکاردیت , تامپوناد , عود پریکاردیت و در مراحل پیشرفته پریکاردیت فشارنده همراه است .
درمان : آسپیرین , داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و در صورت ادامه درد درمان کوتاه مدت با استروئید ها

 

دراین وبینار دکتر حمید آموزگار به بیماری هایی همچون پریکاردیت، پریکاردیت کانسترکتیو و درگیری پریکارد قلب در بیماری کاوازاکی، بیماری کلیوی، هایپوتیروئیدیسم وغیره میپردازند. دراین وبینار همچنین ما با روش های تشخیصی پریکاردیوسنتز، تغییرات نوار قلب و عکس قفسه سینه در پریکاردیت حاد آشنا میشویم.

 

زمان برگزاری این وبینار سه شنبه 5 مرداد 1400 میباشد.

 

پرسش و پاسخ: 10 دقیقه پس از اتمام برنامه

وبینار با حضور فعالانه شرکت کنندگان خود برگزار میشود و بازخورد شرکت کنندگان از طریق پرسش پاسخ ثبت میشود و اعضای محترم در انتهای برنامه میتوانند سوالات خود را مطرح نمایند. برای شرکت در این ویبار فقط کافیست به لینکی که در همین پست نیم ساعت پیش از شروع برنامه قابل نمایش میشود کلیک کنید و مستقیما بدون هیچ ثبتنامی وارد کلاس شوید.

 

 • این برنامه داری امتیاز بازآموزی 1.5  است. و در صورت تمایل به کسب این امتیاز ثبت نام در سایت بازآموزی (حداکثر تا یک ساعت قبل از شروع وبینار) ضروری است. از بخش وبینارها در سایت IRCME.ir  اقدام بفرمایید.

 

 1. این برنامه در ادوبی کانکت برگزار می شود . برای ورد به برنامه باید در ابتدا برنامه را نصب کرده باشید. لینک نصب برنامه در زیر آورده شده است. پس از نصب برنامه میتوانید از لینک کلاس وارد برنامه شوید . در صورتی که قبلا نصب کرده اید فقط وارد کلاس شوید و نصب مجدد  لازم ندارید. 

  دریافت افزونه Adobe Connect 

  دریافت برایWindows

  دریافت برای Android

  دریافت برای MacOS

  دریافت برای IOS

 

لینک کلاس مجازی: به عنوان مهمان وارد شوید. 

http://class1.vu.sums.ac.ir/pediatric

 

شروع: سه شنبه ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۰۸:۰۰

پایان: سه شنبه ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۰۹:۳۰


ضمیمه ها

ویدیو کامل ارایه وبینار


2 دیدگاه

رجایی
رجایی

جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۵

سلام چراوبینار پریکاردیت درپوستر امتیازش ۱/۲۵قید شده ولی فقط نیم امتیازداشت؟

حسین حسینی
حسین حسینی ادمین

سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۳

سلام و احترام. معمولا طراحی پوستر و بارگذاری در سامانه آموزش مداوم توسط دو شخص انجام میشود و ممکن است نا هماهنگی بوجود بیاد. عذر ما را بپذیرید.

دیدگاه شما

پریکاردیت

کمی بیشتر

مطالب همسو با این مطلب