خانه رویداد

آلرژی غذایی

آلرژی غذایی

اشتراک گذاری

آلرژی غذایی واکنش سیستم ایمنی بدن است که بلافاصله پس از خوردن یک غذای خاص بروز می‌کند. حتی مقدار کمی از مواد غذایی عامل آلرژی می‌تواند علائمی مانند مشکلات گوارشی، کهیر و یا تورم مجاری هوایی را ایجاد کند. در بعضی از افراد، آلرژی غذایی می‌تواند باعث علائم شدید یا حتی یک واکنش تهدید کننده زندگی شود که به آنافیلاکسی معروف است.

در برخی افراد، آلرژی غذایی می تواند موجب علایم شدید یا حتی یک واکنش تهدید کننده به زندگی به نام آنافیلاکسی شود، آلرژی غذایی 6 تا 8 درصد از کودکان زیر 3 سال و 3 درصد بزرگسالان را تحت تاثیر قرار می دهد، در حالی که هیچ درمانی ندارد. اما برخی از کودکان آلرژی غذایی خود را در طی افزایش سنشان کاهش می دهند، به راحتی ممکن است یک آلرژی غذایی را با یک واکنش بسیار معمول که به عنوان عدم تحمل غذا شناخته می شود، اشتباه گرفت، در حالی که رنج، عدم تحمل غذا شرایط بسیار جدی تری است که سیستم ایمنی را درگیر نمی کند. 

در این وبینار با همکاری اساتید آلرژی و ایمنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به نحوه مدیریت آلرژیهای غذایی و جدیدترین راهکارها جهت تشیخص ، درمان و عوارض آلرژی و آسم ناشی از آن  پرداخته می شود.

اساتید ارایه دهنده این وبینار چند ساعته به ترتیب عبارتند از:

  1. آقای دکتر سهیلا آل یاسین --> آلرژی های شایع غذایی در کودکان و بزرگسالان --> از ساعت 9 تا 9:30
  2.  دکتر ناصر هنر  --> علائم گوارشی در آلرژی های غذایی -->  از ساعت 9:30 الی 10
  3. دکتر حسین اسماعیل زاده --> تشخیص آلرژی های غذایی --> از ساعت 10 الی 10:30 
  4. دکترسید حسام الدین نبوی زاده  --> نقش Synbiotic ها در درمان آلرژی-- از ساعت 10:30 الی 11
  5. دکتر مژگان مقتدری --> درمان های رایج در آلرژی غذایی--> از ساعت 11 الی 11:30

پرسش و پاسخ: 20 دقیقه پس از اتمام برنامه

وبینار با حضور فعالانه شرکت کنندگان خود برگزار میشود و بازخورد شرکت کنندگان از طریق پرسش پاسخ ثبت میشود و اعضای محترم در انتهای برنامه میتوانند سوالات خود را مطرح نمایند. برای شرکت در این ویبار فقط کافیست به لینکی که در همین پست نیم ساعت پیش از شروع برنامه قابل نمایش میشود کلیک کنید و مستقیما بدون هیچ ثبتنامی وارد کلاس شوید.

این قسمت از سری جلسات وبینار ما نیز توسط شرکت ِDanone مورد حمایت قرار گرفت. 

  • این برنامه داری امتیاز بازآموزی 2.5  است. و در صورت تمایل به کسب این امتیاز ثبت نام در سایت بازآموزی (حداکثر تا یک ساعت قبل از شروع وبینار) ضروری است. از بخش وبینارها در سایت IRCME.ir  اقدام بفرمایید.

شما برای شرکت در این وبینار نیاز به نصب هیچ برنامه ای ندارید و اگر به هر دلیلی نتوانستید در وبینار تعاملی شرکت بفرمایید همزمان بصورت پخش زنده نیز از طریق آیکون "پخش زنده" در همین آپ (تارنما) اختصاصی اداره کننده وبینارهای انجمن کودکان در دسترس شما خواهد بود.

برای ورود روی لینک زیر کلیک کرده و پس از وارد کردن نام و کد ملی خود می توانید وارد کلاس شوید .در پاسخ به پرسش نحوه حضور، گزینه Microphone را کلیک کنید و زمانی که اکوی صدای خود را شندید کلمه yes را بزنید. ضمنا برای حضور در کلاس، نیاز به نصب هیچ نرم افزار و ثبتنامی نمیباشد.

برای دسترسی به اسلایدهای اساتید، روی موارد ذیل کلیک کنید.

اسلاید دکتر آل یاسین

اسلاید دکتر هنر

اسلاید دکتر اسماعیل زاده

اسلاید دکتر نبوی زاده

اسلاید دکتر مقتدری

شروع: پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ ۰۹:۰۰

پایان: پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ ۱۱:۵۰


ضمیمه ها

پوستر وبینار

پوستر افقی

ویدیو جلسه دکتر آل یاسین

ویدیو جلسه دکتر هنر

ویدیو جلسه دکتر اسماعیل زاده

ویدیو جلسه دکتر نبوی زاده

ویدیو جلسه دکتر مقتدری


2 دیدگاه

رامین زنذی
رامین زنذی

پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶

باسلام وخسته نباشید خدمت اساتید محترم .مبحث بسیار مفیدی بود که بسیار عالی پرزنت گردید‌با تشکر از شما و تمام عوامل اجرایی.

افسانه هوشبر
افسانه هوشبر

پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱

آلرژی

دیدگاه شما

وبینار علمی

کمی بیشتر

مطالب همسو با این مطلب