خانه رویداد

چالش ها و یافته های جدید COVID19 در کودکان

چالش ها و یافته های جدید COVID19 در کودکان

اشتراک گذاری

اگر چه بیماری کووید 19 ، بچه ها را کمتر از بزرگسالان درگیر می کند ولی می تواند در کودکان منجر به درگیری ارگانهای مختلف شود و فرمهای شدید وکشنده بیماری ایجاد کند . یکی از عوارض مهم آن مخصوصا در بچه ها سندرم التهابی چند سیستمی(MIS-C) می باشد. با توجه به اینکه تاکنون درمان قطعی برای بیماران کووید 19 تایید نشده ، پروتوکل های درمانی بر اساس تحقیقات ومطالعات تغییر میکند.                                                                                                            

در این وبینار با همکاری اساتید عفونی کودکان دانشگاه علوم پزشکی اهواز و شیراز به نحوه مدیریت کرونا و جدیدترین راهکارها جهت تشیخص ، درمان و عوارض کووید 19 در کودکان ، ساختار ویروس و واکسن آن  پرداخته می شود و همچنین اطلاعات و آمار کودکان مبتلا به کووید 19 بستری شده در شیراز و اهواز ارائه خواهد شد.

اساتید ارایه دهنده این وبینار چند ساعته به ترتیب عبارتند از:

  1. آقای دکتر محمد رحیم کدیور --> اپیدمیولوژی و مدیریت کرونا ویروس --> از ساعت 9 تا 9:25
  2.  دکتر احمد شمسی زاده  --> علائم بالینی و ارائه آمار اهواز -->  از ساعت 9:25 الی 09:55
  3. دکتر غلامرضا پولادفر --> تشخیص کووید 19 در کودکان --> از ساعت 9:55 الی 10:15 
  4. دکتر آناهیتا سنائی  --> درمان کووید ۱۹ -- از ساعت 10:15 الی 10:45
  5. دکتر صدیقه حمزوی --> آمار مبتلایان اطفال  شیراز --> از ساعت 10:45 الی 11:05
  6. دکتر علی امانتی --> تشخیص و درمان MIS-C --> از ساعت 11:05 الی 11:30 
  7. دکتر مرضیه جمالی دوست --> بررسی ساختار ویروس، ایمنی زائی و واکسن --> از ساعت 11:30 الی 12:00 

پرسش و پاسخ: 20 دقیقه پس از اتمام برنامه

وبینار با حضور فعالانه شرکت کنندگان خود برگزار میشود و بازخورد شرکت کنندگان از طریق پرسش پاسخ ثبت میشود و اعضای محترم در انتهای برنامه میتوانند سوالات خود را مطرح نمایند. برای شرکت در این ویبار فقط کافیست به لینکی که در همین پست نیم ساعت پیش از شروع برنامه قابل نمایش میشود کلیک کنید و مستقیما بدون هیچ ثبتنامی وارد کلاس شوید.

این قسمت از سری جلسات وبینار ما نیز توسط شرکت داریان سلامت مورد حمایت قرار گرفت. 

  • این برنامه داری امتیاز بازآموزی 2.5  است. و در صورت تمایل به کسب این امتیاز ثبت نام در سایت بازآموزی (حداکثر تا یک ساعت قبل از شروع وبینار) ضروری است. از بخش وبینارها در سایت IRCME.ir  اقدام بفرمایید.

شما برای شرکت در این وبینار نیاز به نصب هیچ برنامه ای ندارید و اگر به هر دلیلی نتوانستید در وبینار تعاملی شرکت بفرمایید همزمان بصورت پخش زنده نیز از طریق آیکون "پخش زنده" در همین آپ (تارنما) اختصاصی اداره کننده وبینارهای انجمن کودکان در دسترس شما خواهد بود.

برای ورود روی لینک زیر کلیک کرده و پس از وارد کردن نام و کد ملی خود می توانید وارد کلاس شوید .در پاسخ به پرسش نحوه حضور، گزینه Microphone را کلیک کنید و زمانی که اکوی صدای خود را شندید کلمه yes را بزنید. ضمنا برای حضور در کلاس، نیاز به نصب هیچ نرم افزار و ثبتنامی نمیباشد.

اسلاید دکتر کدیور

اسلاید دکتر شمسی زاده

اسلاید دکتر پولادفر

اسلاید دکتر سنایی

اسلاید دکتر حمزوی

اسلاید دکتر امانتی

اسلاید دکتر جمال دوست

 

شروع: پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ ۰۹:۰۰

پایان: پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ ۱۲:۳۰


ضمیمه ها

گایدلاین کوید

ویدیو ارایه دکتر کدیور

ویدیو ارایه دکتر شمسی زاده

ویدیو ارایه دکتر پولادفر

ویدیو ارایه دکتر سنایی

ویدیو ارایه دکتر حمزوی

ویدیو ارایه دکتر امانتی

ویدیو ارایه دکتر جمالی دوست


2 دیدگاه

ایرج معمار
ایرج معمار

جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۹

باسلام و تشکر از اساتیدبزرگوار بخاطربرگزاری وبینارها که تقریبا همه دارای کیفیت بالاوحاوی اطلاعات جامع وبه روز هستند.پیشنهادی دارم به اساتیدی که موضوع این وبینارهارا انتخاب میکنندکه امیداست در نظر گرفته شود .شرایط به وجود آمده به دنبال پاندمی مثل رعایت فاصله اجتماعی،قطع یا کم کردن ارتباط با دوستان و بستگان ،پوشیدن ماسک، ماندن در چهاردیواری خانه و دیگر اقدامات که در گذشته معمول نبوده اند،تنش واسترسهایی را در محیط خانواده‌ها پدید آورده که تاثیر ناخوشایندی روی همه افراد و بخصوص کودکان داشته و دارد .کم نیست مواردی که والدین از پزشک معالج فرزندشان چاره جویی میکنند .باید بتوان به آنها کمک کرد تااسانتر از این موانع عبور کنند.پس جادارد که در وبینارهای کووید ۱۹ جائی هم اختصاص داده شود به مقابله با مشکلات روحی روانی مرتبط با این پدیده .میتوان از اساتید روانپزشکی و روانشناسی دعوت کرد تا راهکارهای علمی مربوطه را ارائه دهند.

حمید محمدی
حمید محمدی

شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱

سلام. پیگیری می کنیم و انشاءالله برنامه ریزی می کنیم

دیدگاه شما

کمی بیشتر

مطالب همسو با این مطلب